Montaż okien, montaż drzwi – Łódź i okolice

Nawet wysokiej klasy stolarka otworowa o najlepszych parametrach nie będzie dobrze pełnić swojej roli, jeśli nie zostanie fachowo i profesjonalnie zamontowana. Dlatego naszym klientom z całej Polski, a przede wszystkim – z okolic Łodzi proponujemy montaż drzwi i okien – profesjonalną usługę, wykonywaną przez wysoko wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem.

Wymiana stolarki okiennej lub drzwiowej najczęściej dyktowana jest względami ekonomicznymi, dokładniej zaś – kwestiami energooszczędności, które są niezwykle istotne podczas termomodernizacji. To właśnie te aspekty są też brane pod uwagę podczas doboru okien i drzwi do nowych budynków. Aby jednak zachować wszystkie parametry, konieczny jest właściwy montaż okien i drzwi. W Łodzi i okolicach taki montaż wykonują nasze profesjonalne ekipy. Pracujemy na sprzęcie i produktach znanych i cenionych marek, co zapewnia trwałość i wytrzymałość stolarki przez długie lata.

Montaż drzwi, montaż okien – Łódź i okolice

W naszej siedzibie w Łodzi zatrudniamy monterów okien i drzwi, którzy w branży pracują od lat, przez co świadczą usługi na najwyższym poziomie. Dodatkowo są oni przeszkoleni w Akademii Montażu firmy Vetrex, dzięki czemu każdy produkt znają od podszewki.
Obecnie największą popularnością cieszy się tzw. „ciepły montaż” drzwi i okien, który zapewnia odpowiednie parametry izolacyjne newralgicznych miejsc w budynku, to znaczy – styku okna/drzwi z murem. To właśnie tam najczęściej powstają mostki termiczne, czyli miejsca, przez które ciepło ucieka z budynku.
Klientom z całej Polski, a przede wszystkim – z okolic Łodzi oferujemy montaż okien i drzwi, w którym powyższy problem zostaje wyeliminowany dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu warstwy izolacji cieplnej. Szczelny montaż warstwowy polega na zastosowaniu pianki montażowej, która dodatkowa jest zabezpieczona dwoma warstwami taśm/folii: wewnętrzną paroszczelną oraz zewnętrzną paroprzepuszczalną. Jest to bardzo ważne, ponieważ długotrwałą ochronę przed przemarzaniem i pleśnią gwarantuje tylko sucha warstwa izolacji, a miejsce styku okna ze ścianą zewnętrzną jest wyjątkowo narażone na utratę ciepła i osadzanie się wilgoci.

Izolacja i montaż drzwi i okien – krok po kroku

Poszczególne elementy izolacji styku stolarki otworowej wyglądają następująco:

– uszczelnienie wewnętrzne (taśma paroszczelna), która stanowi tarczę ochronną dla warstwy izolacji termicznej, uniemożliwiając przenikanie do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku;

– środkowa warstwa z piany montażowej, która pełni rolę izolatora termicznego i akustycznego;

– uszczelnienie zewnętrzne z taśmy paroprzepuszczalnej, która umożliwia wyprowadzenie wilgoci z wnętrza budynku na zewnątrz, a jednocześnie zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci od strony zewnętrznej budynku.

Świadczymy fachową usługę montażu drzwi i okien w Łodzi i okolicach, a także w innych częściach Polski.
Dodatkowo dysponujemy transportem z podnośnikiem HDS oraz żurawiem, które umożliwiają montaż okien o dużych gabarytach.