2024-04-03 | Blog / Okna

Jakie okna antywłamaniowe wybrać?

Cechą dobrego produktu, jakim są okna antywłamaniowe, jest nie tylko energoszczędność, ale również wytrzymałość i solidność. Wysokiej jakości okna powinny posiadać wysoką odporność na wyważenie – zazwyczaj standardowe okna PCV łatwo jest „pokonać”, a potencjalny złodziej może w naszym mieszkaniu znaleźć się w zaledwie kilka minut od podjęcia walki z oknem. W przypadku posiadłości znajdującej się daleko od zabudowań złodziej ma pewność powodzenia swojej misji, czyli otworzenia okna i kradzieży naszego dorobku.

Czy warto zainwestować w rozwiązanie, jakim są szyby antywłamaniowe? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać okna PCV, które zapewnią nam bezpieczeństwo? Odpowiadamy na te pytania!

 

Okna PCV antywłamaniowe

Okna antywłamaniowe charakteryzuje okucie tj. specjalne zaczepy antywyważeniowe z dnem zamiast standardowych zaczepów oraz okucia przeciwbieżne. Dodatkowo zamiast zwyczajnych szyb stosuje się pakiet szybowy składający się z dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi znajdują się cztery warstwy specjalnej folii. Ponadto oprócz specjalnych okuć i szyb stosuje się klamkę posiadającą wkładką przeciwrozwierceniową oraz kluczyk, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko włamania.

Antywłamaniowość okien, a dokładniej jej stopień ukazuje klasa okien PCV określona jako RC (Resistance Class). W mieszkaniach najczęściej stosowane są okna z klasy RC1-RC3, które zabezpieczają okno przed prostymi narzędziami wykorzystywanymi podczas włamania. Im wyższa klasa okna, tym więcej czasu oraz specjalistycznego sprzętu złodziej będzie potrzebował na jego otworzenie lub wyważenie.

Bezpieczne okna PCV – Vetrex V82 ProSafe

Okno PVC Vetrex V82 ProSafe to wyjątkowa stolarka okienna, która uzyskała niezwykle wysokie wyniki w testach w klasie RC2, co oznacza, że są one bezpieczne dla domowników. Ponadto za sprawą bardzo korzystnych parametrów funkcjonalności, energooszczędności, szczelności, jak i również estetyki, okna PCV Vetrex V82 ProSafe są jednymi z najpopularniejszych okien w Łodzi.

Zdobyte certyfikaty bezpieczeństwa w połączeniu z energooszczędnością dają idealny produkt bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny.

Okna antywłamaniowe | cena

Cena okna antywłamaniowego zależy od jakości zabezpieczeń zastosowanych w konkretnym produkcie. Vetrex V82 ProSafe to estetyczne, bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci poczuć się komfortowo we własnym mieszkaniu. Zależy Ci na prawidłowym zabezpieczeniu swojego domu? Napisz do nas i zapytaj o produkty, jakimi są okna antywłamaniowe Vetrex!