2024-04-03 | Blog / Drzwi

Jak wybrać dobre drzwi wewnętrzne?

Co prawda ostatnio trendy wnętrzarskie promują pozostawianie otwartej przestrzeni, a zwłaszcza w przestronnych pomieszczeniach, ale trudno wyobrazić sobie mieszkanie w zupełności pozbawione drzwi. Oddzielają one bowiem poszczególne pomieszczenia od siebie, dzięki czemu zapewniają domownikom prywatność. Jakie drzwi wewnętrzne wybrać, aby były trwałe, a mieszkanie nabrało wyjątkowego wyglądu?

Drzwi z przeszkleniami a dostateczne doświetlenie wnętrza

Drzwi wewnętrzne powinny zawsze idealnie pasować do stylistyki wnętrza. Dziś ich wybór na rynku jest ogromny. Niektóre modele posiadają ciekawe przeszklenia, które nadają każdemu wnętrzu mnóstwo lekkości oraz elegancji. Ponadto optycznie powiększają każde pomieszczenie.

Do ponurych mieszkań polecane są przede wszystkim drzwi pełno szklane. Takie modele doskonale nadają się do pomieszczeń mających ograniczony dostęp do naturalnego światła, a które są usytuowane obok pokoi dobrze nasłonecznionych.

Drzwi o idealnie dobranej kolorystyce

Decydując się na zakup drzwi warto także zwrócić szczególną uwagę na ich kolorystykę. Dobrym wyborem są takie, które będą idealnie dopasowane do podłogi. Bardzo ciekawy efekt można także uzyskać, dobierając drzwi na zasadzie kontrastu.

Ostatnio bardzo modne są białe drzwi, które świetnie komponują się z rustykalną, bieloną podłogą oraz z szarym gresem kojarzonym ze stylem industrialnym. Białe drzwi optycznie powiększają oraz rozświetlają przestrzeń, zatem doskonale nadają się do lokali małometrażowych.

Dobre drzwi wewnętrzne o solidnej konstrukcji

Warto zawsze zainwestować w drzwi wysokiej jakości, które będą posiadały stabilną konstrukcję. Sprawdzonym wyborem są drzwi wykonane z wysokiej jakości drewna. Jeśli ramy skrzydeł oraz ościeżnice są wykonane z profili drewnianych, płyty MDF lub stali, to wówczas drzwi są bardzo odporne na uderzenia. Ich dużym atutem jest zatem bardzo długa żywotność.