2024-04-03 | Blog / Osłony okienne

Jakie osłony okienne wybrać?

Zima nareszcie minęła i czeka nas słoneczny czas letni. To dobry moment, żeby wyposażyć swój dom w osłony okienne. Jeśli zastanawiasz się, które będą najbardziej odpowiednie dla Twoich wymagań, przedstawiamy typy osłon i ich specyfikę.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne cechują się wielofunkcyjnością. Nie tylko doskonale zabezpieczają przed słońcem i hałasem, ale również zatrzymują w domu ciepło i chronią przed włamaniem. Dobrze wygłuszają też wiatr. Dobrze zamontowane rolety zewnętrze poruszają się cicho i lekko, co zapewniają gumowe uszczelki.

Żaluzje aluminiowe

Pomimo wieloletniej kariery, klasyczne żaluzje alumioniowe nadal są jedym z popularniejszych rodzajów osłon okiennych. Pozwalają na dozowanie promieni słonecznych, co można regulować z wnętrza domu. Są prostym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia.

Moskitiery

Zbliża się lato, rośliny budzą się do życia, a wraz z nimi zwierzęta i owady. Jak zapobiec ich wchodzeniu do Twojego domu? Moskitiery są robione na specjalne zamówienie i stanowią idealną opcję dla osób nie znoszących owadów w pomieszczeniach. Skutecznie chronią przed dostaniem się insektów do wnętrza, nie ograniczając przy tym nasłonecznienia pomieszczenia. Nie utrudniają cyrkulacji powietrza. Łatwo można je zamontować przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów.