2024-04-03 | Blog / Drzwi

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Podczas budowania domu inwestor musi zwracać uwagę na ogromną ilość różnego rodzaju zmiennych. Nie tylko na używane podczas budowy materiały, lecz także na elementy wykończeniowe, takie jak np. drzwi do domu. A przecież jak każdy wie, nie mogą to być zwykłe, ponieważ drzwi zewnętrzne muszą charakteryzować się odpowiednimi parametrami, aby były nie tylko całkowicie bezpieczne, ale też co może najważniejsze trwałe. Jak zatem wybrać takie drzwi?

Cechy drzwi drewnianych

Nie da się ukryć, że drzwi drewniane to zdecydowanie najpopularniejsza wersja drzwi zewnętrznych na rynku. Swoją ogromną popularność zawdzięczają przede wszystkim bardzo estetycznemu wyglądowi, który doskonale wpasowuje się właściwie w każdy rodzaj wykończenia elewacji budynku i jego ogólną bryłę.

Niestety takiego rodzaju drzwi mają też kilka wad. Są one przede wszystkim dosyć mocno narażone na działanie warunków atmosferycznych. Nie tylko dotkliwe dla niech są opady śniegu lub deszczu, lecz także swoje piętno odciska niska lub wysoka temperatura. Jedynym sposobem, aby drewniane drzwi zabezpieczyć przed takimi uszkodzeniami, jest częste ich zabezpieczenia i konserwowanie.

Drzwi metalowe

Jeśli chce się mieć w domu drzwi antywłamaniowe, które przede wszystkim będą stanowiły możliwie najlepsze zabezpieczenie przed wtargnięciem nieporządnej osoby do domu, z całą pewnością należy wybrać model drzwi metalowych.

Dzięki zastosowanemu materiałowi są one nie tylko bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, lecz także na działanie pogody. Niestety dla wielu osób nie są one tak estetyczne, jak drzwi drewniane, co powoduje, że często nie są one pierwszym wyborem inwestorów.

Często jednak producenci wychodzą naprzeciw klientom i drzwi metalowe pokrywają drewno podobnym materiałem, dzięki czemu zachowują one w dalszym ciągu wszystkie najważniejsze zalety drzwi metalowych, lecz z wyglądu i estetyki są prawie nie do odróżnienia od drzwi drewnianych.