2024-04-03 | Blog / Parapety

Duży parapet pod oknem – kilka pomysłów na jego aranżację

Parapet to istoty element wyposażenia każdego mieszkania. Dodaje on każdemu mieszkaniu niesamowitego uroku oraz chroni je przed wilgocią. Jak zaaranżować duży parapet, aby wnętrze prezentowało się wyjątkowo?

Duży parapet – doskonałe miejsce dla wielu ozdób

W wielu tradycyjnie urządzonych mieszkaniach na parapecie można wciąż spotkać przede wszystkim rośliny doniczkowe. Tymczasem aranżacja parapetu może być o wiele bardziej ciekawa. Każdy odsłonięty parapet wewnętrzny prezentuje się interesująco, jeśli zostanie na nim ustawiony wazon z kwiatami, ramki ze zdjęciami czy ważne dla domowników pamiątki.

Na parapecie można też ustawić lampiony, przeróżne dzbanki, konewki oraz kompozycje z suszonych kwiatów. Pięknie udekorowany parapet nadaje każdemu wnętrzu niesamowitego charakteru oraz bardzo eleganckiego wyglądu.

Książki i zioła a ciekawa aranżacja parapetu

Doskonałym pomysłem jest także urządzenie z parapetu domowej biblioteczki. Jeśli na dużym parapecie ustawimy ulubione książki, to wówczas dodamy mu niesamowitego uroku i przy okazji będziemy je mieć zawsze pod ręką. Książki zawsze potrafią dodać każdemu wnętrzu niesamowitego ciepła oraz bardzo przytulnego klimatu.

Dobrym pomysłem jest także umieszczenie na kuchennym parapecie doniczek z ulubionymi ziołami. Dzięki temu można zagwarantować w mieszkaniu bardzo przyjemny zapach, a parapet prezentuje się bardzo oryginalnie.

Duży parapet – doskonała strefa wypoczynku

Duży parapet można także zagospodarować w nieco inny sposób. Bardzo niskim kosztem można wprowadzić do wnętrza dodatkowe miejsce do relaksu i odpoczynku. Na parapecie można urządzić wygodne siedzisko, obok którego warto postawić stół. Rozwiązanie to pozwala wykorzystać maksymalnie przestrzeń, co jest bardzo istotne w niedużych mieszkaniach.

Dziś takich rozwiązań nie brakuje w wielu nowoczesnych restauracjach, więc warto pomyśleć o wdrożeniu tego pomysłu we własnym domu.